Lisa Yaz Okulu

BAŞVURU KOŞULLARI

Erken Kayıt Dönemi: 3 Mart - 15 Nisan 2020

Kesin Kayıt Dönemi: 16 Nisan - 1 Haziran 2020

İTÜ Lise Yaz Okulu başvuruları çevrimiçi olarak yapılır.

Eksiksiz evrak ile yapılan her başvuru değerlendirmeye alınır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Öğrenci Belgesi (Öğrenci, okulundan temin eder.)

Niyet Mektubu (Öğrenci kendi yazacağı bir metin ile programa niçin katılmak istediğini özetler.)

Referans Mektubu (Öğrenci, kurumundaki öğretmenlerinden temin eder.)

Muvafakatname (ilgili formu, öğrencinin velisi imzalar.)

Dijital Vesikalık (Öğrenci, net ve yeterli kalitedeki fotoğrafını sisteme yükler.) 

Program kontenjanı 100 kişidir. Adaylara başvuru sırasına göre öncelik tanınır.

Tek dönem ve 12 günlük İTÜ Lise Yaz Okulu başvurusu için “gündüz katılımlı” ve “konaklamalı” olmak üzere iki farklı program seçeneği mevcuttur. 

  • Gündüz katılımlı program ücreti 5250TL (KDV dahil)’dir.

  • Konaklamalı katılım ücreti için gündüz katılımlı program ücretine ek olarak 1500TL ödenir. Konaklamalı katılım ücreti toplam 6750TL (KDV dahil)’dir.

Gündüz katılımlı program ücretine, öğle yemeği ile programda yer alan tüm dersler, etkinlikler, geziler ve eğitim materyalleri dahildir.

Konaklamalı program ücretine, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği ile programda yer alan tüm dersler, etkinlikler, geziler ve eğitim malzemeleri dahildir.

Konaklamalı programı seçen öğrenciler İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde yer alan Öğrenci Yurtlarında konaklar.  Yurt bilgileri için tıklayın.

Programa ön kayıt ücreti 850TL (KDV dahil)’dir. Bu ücret toplam ücrete dahil olup, kesin kayıtta toplam tutardan düşülecektir. Bu ücret, iptal durumunda iade edilmez. Ön kayıt yaptıranlar, 15 Nisan 2020 tarihine kadar kesin kayıt yaptırmakla yükümlüdür. Ön Kayıt Formu için tıklayın.

Kesin kayıt ücretinde birinci dereceden yakını İTÜ personeli veya İTÜ öğrencisi olan katılımcılar için %20, ebeveyni ve kardeşi İTÜ mezunu olanlar için %10, İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında okuyan öğrencilerimiz için %10, kardeşi ile programa katılmak isteyen katılımcılar için % 10, birinci dereceden yakını diğer üniversitelerde akademik personel olan katılımcılar için %10 indirim uygulanır. Katılımcılarımızın kesin kayıt yaptırmadan önce gerekli hesap bilgilerinin ve indirim durumlarının teyidi için Tanıtım Ofisimiz ile iletişime geçmesi gerekir.

Birden fazla indirim hakkı sağlandığında, öğrencilere en yüksek olan indirim oranı, bir kez uygulanır.

Programa katılan tüm öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğini kabul etmiş sayılır.