Lisa Yaz Okulu

PROGRAM YAPISI

Program, 8 Temmuz - 20 Temmuz 2024 tarihleri arasında tek dönem olarak açılır. Program hafta içi günlerde devam edecektir. 15 Temmuz Pazartesi gününün resmi tatil olmasından ötürü program 20 Temmuz'a uzatılmıştır.

Program, İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde konaklamasız olarak gerçekleşecek olup, tüm 9.-12. sınıf öğrencileri katılabilir.

Programın dili Türkçedir.

Öğrenciler, Lise Yaz Okulu kapsamında 20 farklı akademik ders alırlar.

Program kapsamında yenilikçi araştırma konuları ile doğrudan ilişkili temel bilimler ve mühendislik derslerinin yanı sıra eleştirel düşünme, girişimcilik, yaratıcılık ve tasarım odaklı dersler de yer alır.

Programda yer alan akademik dersler İTÜ'lü akademisyenler tarafından verilir.

Programda öğrencilerin keyifli zaman geçirecekleri alanında uzman eğitmenler eşliğinde çeşitli atölyeler ve laboratuvar gezileri yer alır.

Program kapsamında düzenlenecek olan mezun buluşmaları ve kurumsal seminer etkinliklerinde öğrenciler iş yaşamıyla ilgili merak ettiklerini İTÜ'lü mezunlardan ve sektördeki profesyonellerden öğrenme fırsatı bulurlar.

Tüm program boyunca öğrenciler, gerek programa gerekse kampüs yaşamına uyum sağlamaları için İTÜ'lü öğrencilerden mentorluk alırlar.

Program sonunda tüm öğrenciler İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek katılım sertifikası almaya hak kazanır.

Öğrencilerin Lise Yaz Okulu'nu başarı ile tamamlayabilmeleri için programa devamlılık göstermeleri beklenir.

Öğrenciler program süresince, İTÜ'nün kampüs olanaklarından faydalanabilirler.

İTÜ tarafından konaklama imkanı sunulmamaktadır.